počet produktů: 0
cena: 0 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
možnosti plateb
počítadlo přístupů
online: 0
týden: 12
celkem: 47539
nejnovější produkty
Regent, barrique
179 CZK
Frankovka
139 CZK

O našem vinařství

 

Tradice našeho malého rodinného vinařství sahá do 19.stol., kdy náš děda  Josef  Buštík vysázel v Šardicích  svůj první vinohrad a začal ve svém ručně kopaném sklepě vyrábět první víno. Na tuto tradici navázal jeho syn Miloslav Buštík, který vysadil v roce 1970 vinici na Paděláku a postavil svůj sklep U hřiště.To on vybudoval základy na kterých jsme začali stavět.

 

Naše rodina začala budovat samostatné vinařství v roce 1994, kdy jsme vysadili novou vinici na jižním svahu ve vinařské  trati Požární čtvrtě a koupili starý sklep. Zde se vybudoval nový sklep a zázemí našeho vinařství s moderní technologií.  V roce 2009 se výměra našich vinic rozšířila o novou vinici na současných 0,7 ha.

 

V současné době pěstujeme a vyrábíme víno z těchto odrůd : Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Hibernal, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sauvignon, Aurelius, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon a Regent.

 

Zaměřujeme  se na výrobu malých šarží vysoce kvalitních vín. Předpokladem pro výrobu vín s nezaměnitelným aroma a chutí jsou jedinečné půdní a klimatické podmínky , vhodný klon dané odrůdy, nízké zatížení keřů a kvalitně prováděné zelené práce. Zpracování  hroznů probíhá za pomoci moderní technologie. Klademe důraz na rychlé a šetrné zpracování.

Bílá vína jsou vyráběna metodou řízené fermentace v kameninových nádobách a červená vína zrají v dřevěných dubových sudech typu barrique.

 

Naší snahou je naplnit životní moudro, že žijeme příliš krátce na to, abychom pili špatná vína.

 

 

Video z akce " Šardické sklepy dokořán ze dne 29.7.2017 "

 

Video z akce " Šardické sklepy dokořán ze dne 5.8.2016"

 

Video z akce " Šardické sklepy dokořán ze dne 3.8.2013"