Menu
košík
0
cz
CZK
kategorie

Vítejte na našem e-shopu

Nakupovat

O našem vinařství

Tradice našeho malého rodinného vinařství sahá do 19.stol., kdy náš děda  Josef  Buštík vysázel v Šardicích  svůj první vinohrad a začal ve svém ručně kopaném sklepě vyrábět první víno. Na tuto tradici navázal jeho syn Miloslav Buštík, který vysadil v roce 1970 vinici na Paděláku a postavil svůj sklep U hřiště.To on vybudoval základy na kterých jsme začali stavět.

Naše rodina začala budovat samostatné vinařství v roce 1994, kdy jsme vysadili novou vinici na jižním svahu ve vinařské  trati Požární čtvrtě a koupili starý sklep. Zde se vybudoval nový sklep a zázemí našeho vinařství s moderní technologií.  V roce 2009 se výměra našich vinic rozšířila o novou vinici na současný cca 1 ha.

V současné době pěstujeme a vyrábíme víno z těchto odrůd : Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Hibernal, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sauvignon, Aurelius, Pálava, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka, Zweigeltrebe, Dornfelder, Cabernet Sauvignon a Regent.

Zaměřujeme  se na výrobu malých šarží vysoce kvalitních vín. Předpokladem pro výrobu vín s nezaměnitelným aroma a chutí jsou jedinečné půdní a klimatické podmínky , vhodný klon dané odrůdy, nízké zatížení keřů a kvalitně prováděné zelené práce. Zpracování  hroznů probíhá za pomoci moderní technologie. Klademe důraz na rychlé a šetrné zpracování.

Bílá vína jsou vyráběna metodou řízené fermentace v kameninových nádobách a červená vína zrají v dřevěných dubových sudech typu barrique.

Naší snahou je naplnit životní moudro, že žijeme příliš krátce na to, abychom pili špatná vína.

Video z akce Šardické sklepy dokořán 2.srpna 2019

 

Video z akce " Šardické sklepy dokořán ze dne 29.7.2017 "

 

Video z akce " Šardické sklepy dokořán ze dne 5.8.2016"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).